موارد استفاده از چرم شتر چیست

نوع کمیاب چرم، پوست شتر است. بیشتر برای تولید کیسه استفاده می شود. کاملاً به انواع چرم بوفالو و نوباک نزدیک است.

چرم شتر چه استفاده ای دارد؟

چرم شتر ممکن است انتخابی عجیب و غیرمعمول از مواد در کمربند زنانه چرم به نظر برسد، بر اساس اینکه اهل کجا هستید. با این حال، چند توضیح وجود دارد که چرا این  خوب، خواه یک کیف پوست شتر، کفش یا کمربند باشد، باید برای خرید بعدی شما در نظر گرفته شود.

پوست شتر عمدتاً با دست صاف می شود و با طبل آنیلین رول می شود که رنگ آن را حفظ می کند و آنها را با سایه های نامنظم متمایز می کند. پوست شتر دباغی شده گیاهی، علائم طبیعی و سایه های رنگی را حفظ می کند که ظاهر خاصی را به آنها ارائه می دهد.

تفاوت چرم شتر و گاو

این امر در پوست گاو رایج است، اما پوست شتر بسیار نازک تر است زیرا شتر پاهای بلندتر و بدن بسیار کوتاهی دارد به خصوص در مقایسه با گاو.

پیشرفت در تکنیک های مدرن دباغی به این معنی است که می توانید تقریباً هر رنگ چرم شتری را که می تواند به طور کلی با چرم مرتبط باشد، از جمله سایه های نقره ای و طلایی، پیدا کنید.

خاصیت چرم شتر

خاصیت اصلی پوست شتر این است که فراوانی الیاف پوست آن در هر سانتی متر مربع 10 برابر بیشتر از گاو است. چنین پوستی حیوان را از شرایط شدید که در آن به طور سنتی زندگی می کند محافظت می کند. این باعث می شود چرم مشهد زنانه به طرز شگفت انگیزی سخت و بسیار بادوام باشد. با این وجود، خوشبختانه، قدرت آن به قیمت زیبایی تمام نمی شود – پوست شتر کشسان و نرم است. همچنین، دارای یک الگوی قابل تشخیص منحصر به فرد است.

پوست شتر چندان محبوب نیست و از پوست گاو معمولی سخت تر است. در مقایسه با پوست گاو، تقریباً 10 برابر حجم فیبر دارند. هنگام انتخاب بین چرم طبیعی شتر یا چرم گاو، این عوامل را در نظر بگیرید:

ضخامت. به طور متوسط، پوست شتر حدود 2-3 میلی متر است، در حالی که پوست گوساله متوسط ​​از 0.8 میلی متر تا 1.6 میلی متر است.
اندازه. پوست گوساله بین 6 تا 16 فوت مربع است، در حالی که پوست شتر به طور طبیعی پهن تر است (بین 50 تا 55 فوت مربع).
نرمی. علاوه بر این، چرم شتر نرم تر و نرم تر از مواد چرم گاو است.
درجه بندی و انتخاب. با توجه به دمای صحرا که بسیار خشن است، عرضه انتخاب خوب در پوست شتر نسبتاً ضعیف است، بنابراین شایع ترین گسل های پس از کشتار، ترک دانه (14.9 درصد)، آسیب سوسک پوست (8 درصد)، گرما یا پوسیدگی بودند. آسیب (3.7 درصد) و عیوب ناشی از ماشین (0.5 درصد). در حالی که 5 تا 15 درصد چرم پوست گوساله دارای طیف چشمگیری است.

چرم بزی

قیمت چرم شتر

چرم شتر مقرون به صرفه تر از پوست گاومیش یا گاو است، زیرا کشورهای مبدا امکانات دباغی و تولید در مقیاس بزرگ کالاهای نهایی را نداشتند، بسیاری از پوست شتر برای پردازش بیشتر به کشورهای دیگر ارسال می شود. هزینه های چرم گوساله کمی بیشتر از هر پوست شتری است.