مردی با تجهیزات آبیاری تحت فشار خانه ی خود را شست

آبیاری با تجهیزات آبیاری تحت فشار یکی از روش هایی است که امکان توزیع موثر آب را فراهم می کند. امروزه انواع مختلفی از آبیاری وجود دارد و با پیشرفت فن آوری های جدید، گزینه های جدید و به طور فزاینده ای پیچیده ظاهر شده است.

به این دلیل که سرمایه گذاری منابع انسانی برای انجام یک کار آبیاری با تجهیزات آبیاری در صورت امکان خودکارسازی آن سودآور نیست. اما، البته، همه چیز در مورد سودآوری نیست: هنگام ارزیابی انواع سیستم های آبیاری باید جنبه های اجتماعی و زیست محیطی نیز در نظر گرفته شود.

این در مورد ایجاد سیستمی است که فراگیر باشد و به جامعه و گروه ها و همچنین اکوسیستم طبیعی که در آن کاشته شده است احترام بگذارد.

تجهیزات آبیاری ارزش‌ها و اصولی هستند که توسط فلسفه پرماکالچر مورد حمایت قرار می‌گیرند، سیستمی که برای سایر زمینه‌ها مانند طراحی محیطی، ساخت‌وساز یا مهندسی زیست‌محیطی و غیره نیز استفاده شده است.

تجهیزات آبیاری

در ادامه، انواع سیستم های آبیاری که بیشتر در کشاورزی استفاده می شود، ویژگی هایی که دارند و برای هر مورد یا موقعیتی باید انتخاب شوند را توضیح خواهیم داد.

راه حل های زیادی برای توزیع آب به محصولات، گیاهان یا درختان وجود دارد و در این گزینه ها معمولاً انواع مختلفی وجود دارد که می توان برای رسیدن به آبیاری مورد نظر پیکربندی کرد. مهم ترین آنها را توضیح می دهیم:

مطمئناً می دانید که تجهیزات آبیاری چگونه است: ایده این است که آب را از یک نقطه به نقطه دیگر پرتاب کنید، بنابراین می توانید یک منطقه را مرطوب کنید.

منطقه ای که نیاز به آبیاری دارد معمولاً مطالعه می شود و با ترکیب چند آبپاش می توان با اجتناب از مناطق مرده آبیاری کرد. نیرویی که این نوع آبیاری با آن آب را دفع می کند بر حسب فشار بر سانتی متر مربع اندازه گیری می شود:

فشار کم: برد آن حدود 12 متر است و تا 1.5 کیلوگرم بر سانتی متر مربع کار می کند.
فشار متوسط: در این حالت فشار بین 1.5 تا 4.5 است. فاصله تا 25 متر افزایش می یابد.
فشار بالا: این نوع آبپاش می تواند تا 60 متر فاصله داشته باشد. برای این کار باید فشاری بیش از 4.5 کیلوگرم بر سانتی متر مربع اعمال کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.