ساعت سیتیزن اصل مردانه قدیمی با قدمت 100 سال در موزه ای در لندن گذاشته شد

امروزه، بسیاری از ساعت سیتیزن اصل مردانه قدیمی شبیه یک کامپیوتر روی مچ هستند، بنابراین عملکردهای مختلفی را ارائه می‌دهند. اینها شگفتی های کوچک فنی و الکترونیکی هستند که می توانند بسیاری از کارهای دیگر را بسیار فراتر از نمایش زمان انجام دهند و انجام دهند.

اما چه کسی جنگل کارکردهای مختلف را دنبال می‌کند و می‌داند پشت نام‌ها و اختصارات اغلب مرموز چه چیزی پنهان است؟ بسیاری از دارندگان حتی نمی دانند که ساعت مچی آنها چه کاری می تواند انجام دهد یا چه عملکردهای اضافی دارد.

ما می خواهیم آن را تغییر دهیم! در این مقاله لیستی از متداول ترین عملکردها و ویژگی های اضافی انواع ساعت های مچی را به ترتیب حروف الفبا برای شما قرار داده ایم.

عملکرد زنگ ساعت مچی اساسا چیزی بیش از یک ساعت زنگ دار معمولی نیست. این به این معنی است: شما می توانید زمانی را تنظیم کنید که در آن ساعت یک سیگنال هشدار منتشر کند.

ساعت سیتیزن اصل مردانه قدیمی

مدل‌های ساعت‌های باکیفیت حتی گزینه تنظیم چندین سیگنال هشدار برای زمان‌های مختلف و یا تعریف این زنگ را برای چند روز قبل ارائه می‌دهند.

سپس زنگ هشدار هر روز در یک زمان ثابت به صدا در می آید. یک ساعت با عملکرد زنگ هشدار همچنین می تواند به عنوان برنامه ریزی قرار ملاقات یا یادآوری استفاده شود.

امروزه حتی مدل های ساعت بسیار ساده و ارزان نیز عملکرد نورپردازی دارند. برای خواندن بهینه زمان حتی در شرایط نوری ضعیف استفاده می شود.

روشنایی یک ساعت مچی را می توان به روش ها و تکنیک های مختلفی متوجه شد. نور پس‌زمینه، که در آن صفحه و یا عقربه‌های ساعت با رنگ خود نورانی ارائه می‌شوند، محبوبیت خاصی دارند.

اساساً این یک عملکرد یا عملکرد اضافی ساعت مچی نیست، بلکه یک طراحی بسیار خاص است. کرونوگراف ها نه تنها زمان فعلی را به کاربر امکان می دهند، بلکه دوره های زمانی قابل تعریف را نیز متوقف می کنند و در نتیجه فواصل زمانی را بایگانی می کنند.