دوام چرم شتر چطور است؟

یکی از بزرگترین مزایای چرم شتر دوام آن است. سختی پوست حیوانات تا حد زیادی با محیطی که در آن زندگی می کنند تعیین می کند و شترها در برخی از شدیدترین محیط های جهان زندگی می کنند. بنابراین خیلی تعجب آور نیست که پوست شتر سخت است و می توانید کمتر از آن برای تولید محصولی بادوام استفاده کنید. معمولاً خوانده می شود که چرم شتر بادوام و سبک وزن است، بی شباهت به چرم گوساله نیست.

تفاوت چرم شتر و گاو

ماهیت سبک و قوی پوست گوساله و پوست شتر به دلیل تعداد الیاف در هر سانتی متر مربع از پوست است از این رو از این محصول در تولید کیف پول چرم کیهان استفاده می شود.

من گزارش‌هایی از قوی‌تر بودن پوست شتر از 3 تا 10 برابر پوست گاو خوانده‌ام، در یکی از گزارش‌های یونسکو می‌گوید 5 برابر قوی‌تر است.
پایداری چرم بزی و شتری
همین گزارش یونسکو ادعا می کند که حمایت از صنعت شتر در محیط های خشک تاثیر مثبتی در مبارزه با بیابان زایی دارد. یونسکو اعلام می کند که شترداری ها،

به مبارزه با بیابان زایی، کمک به احیای اکوسیستم های بیابانی و کاهش مصرف آب شیرین در منطقه کمک خواهد کرد.

چرم شتر و محیط زیست

با این حال، بسیاری از مواردی که در تولید چرم پایدار یا سازگار با محیط زیست هستند، به دلیل نحوه مدیریت دباغی با دباغی است.

یکی از تامین کنندگان بزرگ چرم شتر، کارخانه تولیدی پالتو چرم زنانه ترک است.

آنها از نظر اخلاقی پوست خود را تهیه می کنند، به این معنی که شترها برای صنایع غذایی پرورش می یابند نه به طور خاص برای چرم. به این ترتیب، پوست یک محصول جانبی است که از چیزی استفاده می کند که دور ریخته می شود. آنها همچنین با فرآیندی بدون کروم برنزه می شوند که باعث عاری از مواد شیمیایی می شود. آب حاصل از این فرآیند بازیافت می شود و زباله ها کمپوست می شوند.

ممکن است دباغ‌هایی وجود داشته باشند که از فرآیندهای پایدار استفاده نکنند، بنابراین اگر نگران این هستید که ببینید کمربند زنانه چرم خود را از کجا تامین می‌کند.

بوی چرم شتر

یکی از شکایات رایج در مورد چرم شتر بوی آن است. هیچ کمبودی در بررسی ها و نظرات وجود ندارد که از بوی بد چرم شتر جدید شکایت دارند. این که آیا این مربوط به تکنیک‌های سنتی برنزه کردن است یا ماهیت پوست مورد سوال است – شایعاتی وجود دارد که گاهی اوقات آن را با مدفوع برنزه می‌کنند. (این در واقع اتفاق می افتد؛ ویدیوی بالا را بررسی کنید.)

چرم مشهد زنانه

 

یک نکته مهم: من هیچ نقدی در مورد بوی چرم شتر Viberg پیدا نکردم، و به نظر می‌رسد که مردم از بوت بوت شکایت کنند. آنها چرم خود را از یک کارخانه دباغی در ایتالیا تهیه می کنند، جایی که به نظر می رسد بیشتر چرم شتر «بوی بد» از منابع دیگری تهیه شده باشد. بنابراین این احتمال وجود دارد که بو محصول جانبی روش‌های سنتی برنزه کردن باشد و بیشتر چیزی ذاتی با خود پوست باشد.