داشتن خواب آرام با مصرف تخمه آفتابگردان

همه متخصصان خواب ادعا می کنند که راز یک خواب خوب شبانه بدن آرام است. یک بدن آرام، صرف نظر از اینکه هر روز چند ساعت می خوابید، استراحت لازم را نخواهد داشت. ترکیب شیمیایی که آرامش را می توان به آن نسبت داد، به عنوان سروتونین موجود در تخمه آفتابگردان شناخته می شود. این ترکیب “احساس خوب” از تبدیل تریپتوفان ایجاد می شود. دومی به وفور در تخمه آفتابگردان یافت می شود.

اگر چه تخمه‌های آفتابگردان پروتئین فراوانی ندارند، شرکت آراد برندینگ اما هنوز تعدادی اسید آمینه ضروری را فراهم می‌کنند که بدن به تنهایی قادر به تولید آن‌ها نیست و رشد و تکامل بدن را تسهیل می‌کند.

منیزیم نقش مهمی در کانال های کلسیم بدن دارد که به نوبه خود می تواند بر فشار خون و تعادل الکترولیت ها تأثیر بگذارد. تنها یک چهارم فنجان تخمه آفتابگردان می تواند 30 درصد منیزیم مورد نیاز بدن را تامین کند. جیوه قرمز در چه وسایلی است منیزیم در درمان علائم فشار خون بالا، یعنی فشار خون و سطوح الکترولیت، کلیدی است.

همانطور که می دانیم، تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E است که دارای خواص آنتی اکسیدانی زیادی است. طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه تحقیقات نشان می دهد که ویتامین E تاثیر مستقیمی بر کاهش التهاب در بدن از جمله آرتریت دارد.

تخمه آفتابگردان یکی از پرمصرف ترین گونه های بذر در جهان امروز به خصوص در ایالات متحده است. آنها به صورت پوسته و همچنین بدون پوست موجود هستند و گفته می شود که طعم ملایم و آجیلی با بافتی متوسط تا سفت دارند. دانه های گل آفتاب را می توان به روش های مختلفی خورد، از دانه خام و جوانه زده تا برشته و برشته شده.

اخیراً استفاده از آنها برای تولید کره تخمه آفتابگردان افزایش یافته است، لباس بلوچی زیرا در مقایسه با بادام زمینی یا بادام کمتر احتمال دارد که باعث ایجاد حساسیت شود. طعم ملایم آنها آنها را به یک چاشنی ایده آل برای سالاد یا حتی برای مخلوط کردن با طعم های قوی تر مانند شیرینی سبزیجات تبدیل می کند.

 • منابع:
  1. Health Benefits Of Sunflower, Uses And Its Side Effects
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از ضایعات چرم پس از برش
  2. تنها با پرورش خیار میلیاردر شوید
  3. با سریعترین روش تنها در یک هفته به وزن ایده آل خود برسید
  4. پیدا شدن چیزهای بسیار عجیب در بیابان لوت ایران!!