تولید نوین روفرشی که در برابر آسیب ها مقاوم می باشد!

نتایج مشابهی در مطالعات محفظه توسط برامول و همکاران نشان داده شد که دریافتند نوع کفپوش می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر قرار گرفتن در معرض میانگین زمان افزایشی روزانه در معرض ذرات درشت و ریز تأثیر بگذارد و موکت‌های بریده شده با چگالی بالا منجر به بالاترین نوردهی می‌شوند. به طور کلی، نویسندگان دریافتند که تعلیق مجدد از راه رفتن در ریزمحیط مسکونی بین 6 تا 72 درصد از قرار گرفتن در معرض میانگین زمانی روزانه با PM10 کمک می کند.

نتایج مشابهی توسط پاتون و همکارانش در مورد میکروارگانیسم های بیماری زا به دست آمد. آنها با استفاده از یک محفظه محیطی، آئروسل‌سازی مجدد ناشی از راه رفتن روی روفرشی صنعتی یا کفپوش‌های پلی‌وینیل کلراید (PVC) آلوده به اسپورهای باکتریایی را اندازه‌گیری کردند. نتایج نشان داد که راه رفتن روی فرش نسبت به راه رفتن روی پی وی سی باعث ایجاد آئروسل مجدد بیشتر هاگ ها می شود. فعالیت سنگین ضد نور و همچنین ارتفاع بالای کف که در آن نمونه‌برداری انجام شد، بر میزان سطوح آئروسل‌سازی مجدد تأثیر داشت.

قیمت روفرشی نانو ضد آب در سایت های معتبر و فروشگاه های کشور در نرخ های متفاوتی جهت خریداری عرضه شده است.

نرخ تعلیق مجدد ذرات روفرشی ترک در مقایسه با مواد کف سخت نیز در مطالعه محفظه توسط سیمینگ و وان [20] یافت شد. هم برای فرش و هم برای پلی وینیل کلرید چوب (PVC)، میزان تعلیق مجدد برای PM10 بیشتر از PM2.5 بود. مستقل از نوع مواد سطح، افزایش رطوبت منجر به کاهش نرخ تعلیق مجدد شد.

در توافق با این یافته ها، نتایج حاصل از یک مطالعه محفظه اخیر است که در آن تأثیر رطوبت و چرخش هوا بر تعلیق مجدد ذرات بیولوژیکی مختلف از مواد سطحی مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

آنها دریافتند که سرعت تعلیق مجدد ذرات به اندازه ذرات، خواص آبدوست ذرات و رطوبت نسبی (RH) بستگی دارد. بنابراین، تعلیق مجدد ذرات آبدوست (کنه های گرد و غبار خانگی) اما نه ذرات آبگریز با افزایش RH و بیشتر از مشمع کف اتاق در مقایسه با روفرشی جدید کاهش یافت. با این حال، تعلیق مجدد ذرات آبدوست از فرش نسبت به مشمع کف اتاق در هر سه سطح RH مورد بررسی (42٪، 63٪ و 82٪) بالاتر بود.

 • منابع:
  1. Do Carpets Impair Indoor Air Quality and Cause Adverse Health Outcomes: A Review
 • تبلیغات: 
  1. بازیگر معروفی که از گوشت گوساله به عنوان ماسک صورت استفاده می کند!
  2. خرید ارزان شمع تولد پیچی از معتبرترین فروشگاه
  3. برنده توپ طلا 2024 تعیین شد!!
  4. سدی که باعث کند شدن کره زمین شد