با استفاده از مقنعه نخی بروجرد دیگر نگران ریزش موی خود نباشید

اکثر دخترها این نوع مقنعه نخی بروجرد را انتخاب می کنند. سایر لباس ها صورت و بدن را کاملا می پوشانند دلایل پوشیدن آن فقط مذهبی نیست.
«چادر»، «برقع» یا «نقاب» هیچ ربطی به «حجاب» ندارد.
دلایل حجاب زنان مسلمان چندگانه و بسیار پیچیده است. بسیاری از کارشناسان استدلال می کنند که استفاده از آن لزوما توسط قرآن تجویز نشده است.

این مقنعه از سایر لباس هایی که صورت را کاملاً می پوشاند متمایز می شود و کاملاً با کشورهای مغرب زمین بیگانه است.

بحث استفاده از مقنعه در اروپا متاثر از کلیشه ها و تعصبات در مورد مسلمانان است. تقلیل موضوع به یک تکه پارچه ساده که از روی تعهد فرسوده شده است به واقعیت پاسخ نمی دهد.

حتی کمتر زمانی که اصطلاحاتی مانند «حجاب»، «برقع» یا «نقاب» اغلب اشتباه گرفته می‌شوند.

مقنعه

هر یک از آنها متفاوت است، به کاربردها و آداب و رسومی که متعلق به کشورهای بسیار متفاوت است پاسخ می دهد و دلایل درخشش آنها نیز تابع واقعیت های مختلف است و نه تنها مسائل مذهبی. بیایید تفاوت بین آنها را ببینیم و منشا آنها چیست.

«حجاب» چیست؟ مقنعه ای است که زنان مسلمان از آن برای پوشاندن موها و گاهی گردن خود استفاده می کنند.

این مقنعه بیضی صورت را به طور کامل نمایان می کند و مانعی در ارتباط نیست. اندازه، رنگ و محل قرارگیری آن به آداب و رسوم هر جامعه، هر کشور و همچنین قصد استفاده کننده بستگی دارد.

همین را می توان در مورد لباس هایی که مکمل آن هستند نیز گفت: از شلوار جین تنگ گرفته تا تونیک گشاد.

اما تفسیر قرآن و حدیث مبتنی بر منابع روش شناختی متعددی از جمله اجماع، قیاس، رأی معتبر و غیره است که می تواند آراء را متفاوت کند.

بسیاری از کارشناسان، به ویژه کسانی که به جریان اسلام اصلاح طلب تعلق دارند (مانند متکلم مصری نصر ابوزید) وجود دارند که تأکید می کنند قرآن استفاده از «حجاب» را تجویز نمی کند، بلکه صرفاً به حیا، نجابت و حیا دستور می دهد.