استفاده از چرم آرا در اثاثه کاخ پادشاهی در زمان قاجار

روش های کمتر مورد استفاده شامل خمیر و خشک کردن خلاء است.

چرم آرا خشک شده با تهویه مجدد با خاک اره مرطوب تا رطوبت یکنواخت 20 درصد به پایان می رسد.

سپس آن را کشیده و نرم می کنند و سطح دانه را پوشش می دهند تا مقاومت بیشتری در برابر سایش، ترک خوردگی، پوسته شدن، آب، گرما و سرما ایجاد کند.

سپس چرم آماده است تا به هر یک از محصولات مختلف تبدیل شود. اینها عبارتند از کفش و چکمه، پوشاک بیرونی، کمربند، مواد اثاثه یا لوازم داخلی، محصولات جیر، زین، دستکش، چمدان و کیف پول، و تجهیزات تفریحی و همچنین اقلام صنعتی مانند چرخ و تسمه ماشین.

برخی از اولین جایگزین های چرم در قرن نوزدهم اختراع شدند. نیتروسلولز (گان پنبه) توسط شیمیدان آلمانی کریستین فریدریش شونبین در سال 1845 ساخته شد و بعدها در سال 1846 توسط دانشمند فرانسوی لوئیس نیکلاس منار به کلودیون (پیروکسیلین) تبدیل شد.

 

کلودیون به عنوان یک پوشش محافظ در پانسمان زخم مورد استفاده قرار گرفت و بعداً روی پارچه ها اعمال شد. Fabrikoid که در سال 1910 ساخته شد و توسط شرکت DuPont Fabrikoid در سال 1915 به ثبت رسید، یک پارچه پنبه ای تزریق شده با پیروکسیلین بود.

در برابر آب مقاومت می کرد و به طور گسترده در مواردی مانند اثاثه یا لوازم داخلی، صحافی کتاب، آستر و جلد اتومبیل استفاده می شد. Naugahide، پارچه ای که با الیاف چرمی و لاستیک روکش شده بود، برای اولین بار در اوایل دهه 1920 در کیف های دستی زنان استفاده شد، قبل از اینکه در صنایع دیگر گسترش یابد.

از دهه 1960، پارچه هایی که با پلی اورتان و پلی وینیل کلراید پوشانده شده اند یا تزریق می شوند، انواع ترجیحی چرم مصنوعی بوده اند که هم ظاهر و هم دوام چرم واقعی را دارند.

چرم مصنوعی که در زبان عامیانه به عنوان چرم مصنوعی، چرم بدلی و چرم شناخته می‌شود، دارای چندین مزیت نسبت به چرم واقعی است. این می تواند ظاهر و دوام چرم واقعی را با هزینه کمتر تقریبی نشان دهد و تولید آن به مراتب کار کمتری دارد.

علاوه بر این، سازمان های حامی حقوق حیوانات، صنعت چرم سازی را به دلیل ذبح و سوء استفاده از حیوانات محکوم کرده اند.

این ترکیبی از ملاحظات عملی و اخلاقی تقاضا برای جایگزین‌های چرم مصنوعی برای کیف‌های دستی، کفش، لباس و سایر اقلام مد را افزایش داده است. تا سال 2015 اندازه بازار چرم مصنوعی بیش از 50 میلیارد دلار تخمین زده شد.