استفاده از عرق نعنا دو آتیشه در زمان های گذشته ممنوع بود

نعناع، ​​گیاهی علفی و معطر با تاریخچه ریشه دار ایت که با آن عرق نعنا دو آتیشه می گیرند. مانند رزماری، آویشن و اسطوخودوس، از خانواده عسل باباگیلر می آید.

نعناع فلفلی که هم به صورت تازه و هم خشک قابل استفاده است، به عنوان ادویه ای که ماسکیت را تابستانی لکه دار می کند، استفاده می شود، اما در آخر، به عنوان چای نیز استفاده می شود.

علاوه بر چای، از نعناع که تاثیرات مثبتی بر زیبایی پوست دارد، در تولید اسانس نیز استفاده می شود.

در آب و هوای مدیترانه ای به راحتی می توان آن را پرورش داد، اما فقط برای مصارف خانگی کشت نمی شود.

اولین آثار  عرق نعناع کاشته شده در مصر باستان که قدمت آن به 1200 سال قبل از میلاد می رسد، هنوز به عنوان یک گیاه صنعتی وجود دارد.

عرق نعنا دو آتیشه

گیاه نعناع که با معطرش جایگاهی متمایز دارد، در صنعت داروسازی در تولید الکل، از محتوای آدامس گرفته تا عطر، جایگاهی برای خود پیدا می کند.

مانند هدیه ای از طبیعت است در حالی که به سلیقه مردم ارائه می شود و در زمینه طب جایگزین از ارجحیت بالایی برخوردار است. این تنها درمان در درمان بیماری نیست.

تحقیقات روی گیاه نعناع نشان می دهد که  عرق نعناع دارای خواص ضد باکتریایی بوده و اثرات مثبتی بر سیستم ایمنی بدن دارد.

به همین دلیل، چای نعناع به کندی این روند کمک می کند، به خصوص زمانی که مقاومت بدن کاهش می یابد و علائمی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا دیده می شود.

عرق نعناع فلفلی که با خاصیت آرام بخشی برای مشکلات معده توصیه می شود در حملات تهوع بسیار موثر است. برای درمان مشکلات دستگاه گوارش مانند حالت تهوع، یبوست، گرفتگی عضلات، نفخ یا حالت تهوع مفید است.

عرق نعناع را می توان از نعناع خشک یا تازه دم کرد، اما کارشناسان معتقدند که برگ نعناع تازه بسیار مفیدتر خواهد بود. مانند سایر چای های دم کرده برگ، چای نعناع زمانی که برای مدت کوتاهی در آب داغ نگهداری شود بسیار مفیدتر است.

خیساندن برگ های تازه در آب برای چند دقیقه برای دم کردن چای نعناع کافی است، در حالی که چای نعناع خشک را به طور متوسط ​​باید پنج دقیقه در آب داغ خیس کنید.