استفاده از آجر فشاری دانه ای در درمان آلزایمر خبرساز شد

آجر فشاری دانه ای از بتن جامد که در قالب ریخته می شود ساخته می شوند. آنها به طور سنتی در آجرکاری داخلی استفاده می شوند، اما بیشتر در کارهای بیرونی، مانند نما و نرده ها، برای ارائه زیبایی مدرن یا شهری استفاده می شوند. در صورت افزودن رنگدانه در حین تولید، آجرهای بتنی را می توان در رنگ های مختلف تولید کرد.

به دلیل دوام، آجرهای بتنی تقریباً در هر ساختمانی به جز زیرزمینی قابل استفاده هستند زیرا متخلخل هستند.

به طور کلی آجرهای خاکستر بادی با خاک رس و خاکستر بادی – محصول جانبی سوزاندن زغال سنگ با حرارت حدود 1832 درجه فارنهایت تولید می شوند. این نوع آجر گاهی اوقات به عنوان خود سیمان توصیف می شود زیرا حاوی حجم بالایی از اکسید کلسیم است و در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت منبسط می شود.

با این حال، این تمایل به گسترش می‌تواند منجر به شکست خروجی شود.8 آجر خاکستری دارای مزیت سبک‌تر بودن وزن نسبت به آجر سفالی یا بتنی است.

کاربردهای معمول آجر خاکستر بادی عبارتند از:

دیوارهای سازه ای
پایه ها
ستون ها

در حقیقت هر جایی که مقاومت در برابر آتش بهبود یافته مورد نیاز است.آجر سفالی سوخته از خاک رس ایجاد می‌شود که یا قالب‌گیری می‌شود، پرس خشک می‌شود یا اکسترود می‌شود و سپس خشک می‌شود و در کوره پخته می‌شود. علاوه بر این، این نوع آجر بیشتر با کلاس اول، دوم، سوم و چهارم مشخص می شود که نه تنها به ظاهر بلکه به تخلخل و استحکام نیز مربوط می شود.

در واقع آجر آهک شنی که آجر سیلیکات کلسیم یا آجر آهک سنگ چخماق نیز نامیده می شود، از مخلوطی از ماسه، آهک و آب تولید می شود. یک رنگدانه اغلب به مخلوط اضافه می شود تا رنگ های مختلف را به آجر بدهد، که در غیر این صورت یک رنگ خاکستری-سفید-سفید خواهد بود.